Wczytuję dane...

DUSTER

Dacia Duster

Dacia Duster jest autem osobowym typu SUV klasy kompaktowej. Model został po raz pierwszy zaprezentowany w 2009 roku, a od 2017 roku produkowana jest jego druga generacja. Jeśli chodzi o popularność, Dacia Duster jest najbardziej przełomowym modelem w historii Dacii.

Dacia Duster - części

Dużą zaletą - i jedną z przyczyn popularności Dacii Duster - jest niska cena, która sprawia, że jej właściciele są w stanie wiele jej wybaczyć, między innymi słabsze niż u konkurencji jednostki. Także części do Dacii Duster są tanie, a przy tym łatwo dostępne.

Innymi zaletami Dacii Duster jest bardzo prosta konstrukcja (bez elektronicznych dodatków i systemów kontrolujących wszystko, co możliwe) połączona z nowoczesnym wyglądem. Nie można też nie wspomnieć o komforcie jazdy - Dacia Duster to auto bardzo wygodne.

A wady? Choć silnik zasilany benzyną jest mniej awaryjny niż inne opcje, to zdarza się, że psują się w nim cewki zapłonowe lub silnik krokowy biegu jałowego, a poza tym zdarzają się wycieki oleju. Z kolei w dieselach psują się  wtryskiwacze, turbosprężarka, a nawet - w niektórych egzemplarzach - dochodzi do uszkodzenia panewek lub jednego z kół wałków rozrządu. Łatwa dostępność części do Dacii Duster jednak nieco niweluje te wady.