Wczytuję dane...

RENAULT

Renault

W rankingu najpopularniejsze marek pojazdów osobowych zarejestrowanych w 2018 roku w Polsce Renault zajmuje szóste miejsce. Renault wygrywa natomiast w innym krajowym rankingu - mianowicie lekkich aut dostawczych do 3,5 tony. Jeśli chodzi o konkretne modele tej firmy, to w 2018 roku najcześciej rejestrowanymi przez klientów indywidualnych pojazdami Renault były modele Renault Captur oraz Renault Clio.

Oryginalne i zamienne części Renault

Pojazdy w toku regularnej eksploatacji zużywają się. Szczególnie części, które są stale narażone na tarcie wymagają przeglądu i - niejednokrotnie - również wymiany na nowe. W wyniku uszkodzeń mechanicznych, po wypadku czy stłuczce, zakup części również będzie niezbędny. Warsztaty samochodowe sprowadzają części do pojazdów, ale naliczają do ich ceny dodatkową marżę. By nie przepłacać, warto samodzielnie kupić wszystkie niezbędne części. Oferujemy kompleksową ofertę części oryginalnych i zamiennych do samochodów Renault. Eksperci szacują, że zamienniki oryginalnych części mogą być nawet o 40% tańsze od oryginałów. Części zamienne do Renault są polecane szczególnie do pojazdów kilkuletnich (minimum 3-letnich) lub modeli, które zostały wycofane ze sprzedaży.

Części do Renault - poradnik dla kupującego

W przypadku zakupów przez internet najlepiej wyszukiwać konkretnie i precyzyjnie - po numerze seryjnym danej części, czyli kodzie producenta. Poszukiwana część musi być dopasowana nie tylko do modelu, ale również rocznika i innych zmiennych pojazdu (np. mocy silnika). Po znalezieniu odpowiedniej części warto przewertować dokładnie opis, gdzie często znajdują się dodatkowe wskazówki dla kupujących. W naszym sklepie na stronach produktów najczęściej znajduje się lista modeli, do których część będzie pasować, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy poszukiwania.

Według ekspertów oryginalne części (OE) do Renault i innych marek rekomenduje się do pojazdów, które mają maksymalnie 3 lata. Druga kategoria części zamiennych - OEM - to asortyment wyprodukowany zgodnie ze specyfikacjami i standardami producenta. Ten rodzaj części zaleca się wybierać do pojazdów minimum 3-letnich, a maksymalnie 5-letnich. Trzecia kategoria - OEQ - to części wytwarzane przez firmę, która nie dostarcza części producentowi do fabrycznego montażu. Są one rekomendowane do pojazdów liczących minimum 8 lat. Ostatnia kategoria to części regenerowane - są one najtańsze, polecane do pojazdów starszych niż 8 lat.

Części do Renault w Krakowie

Dla fanów pojazdów tego francuskiego producenta z Małopolski mamy dobre wieści - poza możliwością zamawiania części oryginalnych i zamiennych w naszym sklepie internetowym oferujemy również możliwość zakupów stacjonarnych w naszym krakowskim sklepie. Punkt znajduje się przy ulicy Pocieszka 11a. Na zakupy stacjonarne w Krakowie zapraszamy osoby, które potrzebują merytorycznego wsparcia od naszego personelu. Pracownicy sklepu fachowo doradzą i pomogą w wyborze odpowiedniej części. Po części do Renault zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, a także w soboty od 8:00 do 12:30.