Samochody 7 osobowe - jaki model wybrać?
O ile w przypadku rodziny z dwójką lub trójką dzieci wystarczający jest każdy nieco większy model samochodu, to jeśli pociech jest więcej, najlepszym rozwiązaniem jest zakup auta typu MPV. Większość z nich oferuje miejsca dla 7 pasażerów. Jakie samochody 7 osobowe są najlepszym wyborem? Odpowiedź nie jest prosta. By nieco ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy zestawienie 5 rodzinnych aut godnych uwagi.
Samochody 7-osobowe: Renault Espace
Renault Espace wraz z każdą generacją coraz bardziej skłania się ku crossoverowi. W ostatniej odsłonie znajdziemy między innymi duże, 19-calowe koła i 16-centymetrowy prześwit, pozwalający w miarę komfortowo jeździć również po szutrówkach i leśnych drogach.
Dobre wrażenie robi też wzornictwo – w tym iście kosmiczny kokpit. Espace to rodzinne auto naszpikowane nowymi technologiami, dbającymi o komfort i bezpieczeństwo jazdy – a to dla rodziców na pewno jest jednym z najważniejszym czynników.
Auta 7-osobowe: Peugeot 5008
Peugeot 7-osobowy to zręczne połączenie minivana z kombi, choć ostatnia generacja bardzo zbliżyła się do SUV-a. W najnowszej odsłonie auto ma wszystkie zalety, za które cenimy francuskie samochody – sprawnie pracujące zawieszenie, wygodne, przestronne i dobrze zaprojektowane wnętrze oraz ciekawy projekt.
Twórcom udało się też wyeliminować częste w poprzednich wersjach usterki, zwłaszcza te dotyczące dość awaryjnego silnika. Na 5008 warto zwrócić uwagę również ze względu na tanią eksploatację i części do Peugeota.
Samochód 7-osobowy: Toyota Sienna
Tym co przekonało dwa miliony kierowców z całego świata jest: przestronność, bezpieczeństwo, solidność wykonania i ciekawe wzornictwo. Jako chyba jedyne auto rodzinne dla 7 pasażerów, Sienna posiada napęd na dwie osie – doskonale radzi sobie w nieco trudniejszym terenie.
Odnotować warto również rozsuwane drzwi, które nie tylko ułatwią wsiadanie i wysiadanie seniorom oraz najmłodszym, ale też pozwoli na sprawne załadowanie bagaży.
Auto 7-osobowe: Ford Galaxy
Ford Galaxy to van na amerykański sposób – jest sporych rozmiarów, maksymalnie funkcjonalny i solidnie wykonany. Szczególnie dobrze wypada wersja z silnikiem 2.0 TDCi, która wyróżnia się oszczędną eksploatacją i niską awaryjnością.
Przy zakupie warto zachować ostrożność w przypadku najstarszych egzemplarzy, które poza typowymi wadami „przejeżdżonych” samochodów, mają również problemy z wygodą pasażerów z tylnego rzędu i sprawnym działaniem elektroniki.
Samochód rodzinny: Dacia Lodgy
Jeśli ponad luksusowe wykończenie kabiny, nowoczesne systemy wspomagające jazdę i prestiżową markę, stawiacie przystępną cenę oraz bezproblemową eksploatację, Dacia Lodgy jest autem dla was.
Choć nie znajdziecie tu przepychu znanego z modeli premium, warunki są w zupełności wystarczające, a całości dopełnia nienachalne, ponadczasowe wzornictwo. Zakup tego modelu warto rozważyć również ze względu na łatwe serwisowanie oraz niskie koszty zakupu części do Dacii.