Wczytuję dane...

Poznaj najlepiej sprzedające się samochody w Europie

Poznaj najlepiej sprzedające się samochody w Europie

Na liście najpopularniejszych aut na Starym Kontynencie nie widać spektakularnych zmian – konsumenci od lat wybierają pojazdy, które cechują się ekonomicznym spalaniem, zgrabną sylwetką oraz gwarantują komfort jazdy. Jak wyglądają rankingi za 2019 rok? Prezentujemy wytypowane przez nas propozycje z listy najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. 

Volkswagen Golf

Niekwestionowany faworyt naszego zestawienia – zajął pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. W I kwartale 2019 roku europejscy odbiorcy kupili aż 112 885 pojazdów. Golf to niemiecki kompakt produkowany od 1974 roku. Ósma generacja pojazdu zadebiutowała na rynku w 2019 roku. Obecnie klienci mają do wyboru modele w postaci 5-drzwiowego hatchbacka oraz 5-drzwiowego kombi z napędem na przód i w wersji 4motion. 

Renault Clio

Ten model zajął drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Przez pierwsze 3 miesiące 2019 roku klienci kupili aż 87 375 egzemplarzy. Po raz pierwszy model został zaprezentowany w 1990 roku, a piąta generacja jest na rynku od 2019. Francuski samochód jest sprzedawany jako 5-drzwiowy hatchback. Nowe modele zaskakują innowacyjnością – zostały wyposażone między innymi w technologie Easy Drive oraz Easy Park Assist. Na korzyść przemawiają również kwestie techniczne – części Renault są powszechnie dostępne - m.in. w naszym sklepie. 

Ford Focus

Amerykański kompakt jest produkowany od 1998 roku, a od 2018 roku konsumenci mogą nabyć najnowszą, czwartą generację pojazdu. Ford Focus zajął 5 miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów w Europie z liczbą 67 142 kupionych sztuk. Najnowsze modele są dostępne w wersji hatchback, sedan oraz kombi. Klientów przyciąga przede wszystkim zgrabna sylwetka pojazdu, która sprawia, że jest ono idealnym kompanem zarówno podczas miejskich przejażdżek, jak i dłuższych tras. 

Peugeot 208

Zajął on 8 miejsce w naszym zestawieniu z liczbą 63 094 sprzedanych modeli. Peugeot 208 to zwinny, miejski samochód z nadwoziem typu hatchback, który zachwyca doskonałymi osiągami i ekonomicznym spalaniem. Pojazd francuskiej marki został po raz pierwszy zaprezentowany w 2012 roku, a od 2019 na rynku jest dostępna jego druga generacja. Można ją obecnie kupić z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Aerodynamiczna linia oraz panoramiczne okno dachowe przyciągają spojrzenia. To nie jedyne atuty pojazdu – jego eksploatacja nie jest kosztowna, a części Peugeot można kupić w przystępnych cenach. 

Citroen C3

Miejski hatchback produkowany przez francuskiego producenta zajął 11 miejsce na naszej liście. W I kwartale 2019 roku sprzedano 61 382 egzemplarzy. Auto po raz pierwszy zostało wypuszczone na rynek w 2002 roku, a od 2016 jest dostępna trzecia generacja pojazdu. Odbiorców zaskakuje przede wszystkim oryginalna sylwetka najnowszych Citroenów C3 – kompaktowe modele nawiązują do SUV-ów. Pojazd można spersonalizować – klienci mają do wyboru aż 97 rodzajów konfiguracji wyglądu. 

Dacia Sandero

Rumuński producent pod auspicjami francuskiej marki Renault w 2008 roku zaprezentował miejskie auto osobowe, które szybko zyskało popularność wśród odbiorców. Druga generacja pojazdu trafiła na rynek w 2012 roku. Model zajął 14 miejsce w naszym rankingu z liczbą 57 049 sprzedanych sztuk. Obecnie jest dostępny z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Kompaktowy hatchback sprawdzi się zarówno do jazdy po mieście, jak i poza nim.