Wczytuję dane...

5 najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce

5 najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce

Rankingi najpopularniejszych aut nie zaskakują – Polacy wybierają ekonomiczne i komfortowe modele, które mają zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo na drodze. Jakie auta cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów? Wytypowaliśmy kilka z listy dziesięciu najlepiej sprzedających się samochodów w 2019 roku. 

Rankingi pokazują, że najlepiej sprzedające się samochody to auta reprezentujące różne kategorie – w zestawieniu znalazły się zarówno eleganckie limuzyny, masywne SUV-y, jak i kompaktowe hatchbacki. 

Toyota Corolla

Auto japońskiego producenta zadebiutowało na rynku w 1966 roku, a w 2018 roku koncern zaprezentował odświeżoną, dwunastą generację modelu. Pojazd znalazł się na pierwszym miejscu rankingu najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce – w 2019 roku klienci nabyli 1807 egzemplarzy pojazdu. Użytkownicy Corolli cenią ją przede wszystkim za funkcjonalność, dynamiczną sylwetkę oraz doskonałe osiągi na trasie. Auto oferowane jest z napędem hybrydowym i doskonale trafia w potrzeby współczesnych konsumentów, którzy cenią ekologiczne rozwiązania. 

Skoda Octavia

Znalazła się na drugim miejscu zestawienia z liczbą 1591 sztuk sprzedanych pojazdów. Octavia jest produkowana od 1996 roku. W 2019 roku na rynku pojawiła się czwarta generacja tego modelu. Elegancka limuzyna gwarantuje niezapomniane wrażenia podczas jazdy – zachwyca przestronnym i komfortowo wyposażonym wnętrzem, a bezpieczeństwo gwarantują zaawansowane rozwiązania techniczne.  Nowe modele zostały wyposażone w systemy łatwego parkowania, nawet do 9 poduszek powietrznych oraz technologię ostrzegającą przed kolizją. 

Opel Astra

W 2019 roku sprzedano 1355 sztuk pojazdu niemieckiego koncernu motoryzacyjnego, przez co Astra znalazła się na 4 miejscu zestawienia. Kompaktowe auto zostało wypuszczone na rynek w 1991 roku, a piąta wersja modelu jest produkowana od 2015 roku. Nowa generacja jest dostępna jako 5-drzwiowy hatchback oraz 5-drzwiowe kombi. Klienci cenią ją przede wszystkim za ekonomiczne spalanie, kompaktowe wymiary oraz systemy bezpieczeństwa, które poprawiają komfort jazdy. Najnowsze modele są wyposażone m.in. w kamery cofania, system rozpoznawania znaków drogowych czy układ utrzymania pasa ruchu. 

Dacia Duster

Marka będąca filią francuskiego giganta motoryzacyjnego – koncernu Renault - w 2010 roku wypuściła na rynek model Duster, który cieszy się ogromną popularnością wśród polskich konsumentów. W 2019 roku kupiono w naszym kraju aż 1086 egzemplarzy auta, dzięki czemu Dacia Duster znalazła się na 6 miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się samochodów. Druga generacja modelu zadebiutowała w 2017 roku jako 5-drzwiowy SUV z napędem przednim, 4x2 lub AWD. Klienci cenią to auto przede wszystkim za prostą konstrukcję oraz oryginalny wygląd nadwozia. To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiada Dacia. Części zamienne do tego modelu są łatwo dostępne i można je kupić w atrakcyjnych cenach - również w naszym sklepie.

Renault Clio

W 2019 roku sprzedano 809 sztuk tego modelu, dzięki czemu pojazd zajmuje 9 miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów. Auto francuskiego koncernu jest produkowane od 1990 roku, a w 2019 została wypuszczona najnowsza, piąta wersja modelu. Renault Clio jest dostępne jako 5-drzwiowy hatchback w wariancie benzynowym, wysokoprężnym, a także wersji hybrydowej. Nowe Clio zostało naszpikowane nowoczesną technologią – posiada m.in. kamerę 360° oraz system wspomagania parkowania.