Wczytuję dane...

Przegląd najwygodniejszych modeli samochodów - 5 francuskich propozycji

Przegląd najwygodniejszych modeli samochodów - 5 francuskich propozycji

Pojazdy francuskich marek są doceniane m.in. za komfort. Które dokładnie modele znajdują się na listach i w rankingach najwygodniejszych samochodów? Sprawdzamy. 

Francuska motoryzacja ma w naszym kraju tysiące zwolenników. Auta znad Tamizy kochamy za oryginalne wzornictwo, wyjątkowy charakter, miękkie zawieszenie oraz komfortowo wyposażone i perfekcyjnie wykończone wnętrza. Dla wielu z nas są synonimem komfortu i uchodzą za najwygodniejsze samochody. Które modele wypadają pod tym względem najlepiej? By się dowiedzieć, sprawdziliśmy, co o poszczególnych modelach sądzą polscy kierowcy i które z nich cieszą się wśród nich największym uznaniem.

Citroen C5

Pierwsza generacja tego modelu przyniosła auta komfortowe i naszpikowane niespotykanymi dotąd rozwiązaniami, ale potrafiące zaskoczyć kierowcę wieloma awariami. Druga, produkowana w latach 2008-17, pod względem awaryjności wypada znacznie lepiej. Niektóre wersje nadal wprawdzie mają wrażliwe punkty (w usunięciu usterek na szczęście pomaga duża dostępność części do Citroena), ale wciąż uchodzą za jedne z najwygodniejszych samochodów na rynku. Największe atuty Citroena C5 to przestronne, bogato wyposażone wnętrze oraz to, z czym przede wszystkim kojarzymy francuskiego producenta – hydropneumatyczne zawieszenie.

Renault Laguna 

Na szczególną uwagę zasługuje druga wersja modelu, która uznawana jest za jedno z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych aut rodzinnych. Dodatkowymi atutami Laguny okazują się stosunkowo niska cena i wysoki poziom bezpieczeństwa (samochód jako pierwszy zdobył najwyższą ocenę w testach zderzeniowych Euro NCAP). Druga wersja Renault Laguny posiada też jedną z najbardziej cenionych cech francuskich samochodów – miękkie, ale stabilne zawieszenie. 

Peugeot 607 

Trzecia propozycja modelu uznawanego za najwygodniejszy samochód to Peugeot 607. Ta przestronna i dość ciężka (jej masa to ponad 1,7 tony) limuzyna wyposażona jest w mocne silniki i komfortowe zawieszenie, dzięki któremu wszystkie dziury w nawierzchni są wprawdzie widoczne, ale dla pasażerów auta okazują się niemal nieodczuwalne. Jak na reprezentacyjny i wygodny samochód Peugeot 607 nie jest też przesadnie drogi. Na niską cenę wpłynęły na pewno negatywne opinie na temat silników. Warto jednak pamiętać, że te w ogromnej mierze są wynikiem ich nieprawidłowej eksploatacji – zwłaszcza nieregularnych wizyt w serwisie oraz zbyt rzadkich wymian oleju.

Peugeot 508 

Projektując model 508, francuscy konstruktorzy obrali sobie za cel wyeliminowanie usterek, na które często skarżyli się właściciele poprzednich Peugeotów ze średniego segmentu – przede wszystkim 407 i 408. Efektem jest ulepszona elektronika, lepiej dobrane silniki oraz poprawiony awaryjny moduł komfortu. W połączeniu z przestronnym wnętrzem, pojemnym bagażnikiem i legendarnym już wygodnym zawieszeniem czyni go dobrym wyborem – szczególnie, jeśli wybierzemy wersję z dieslem.

Renault Grand Scenic

Nasz ranking najwygodniejszych samochodów zamyka propozycja marki Renault. Nowoczesny design, wygodne, 7-osobowe wnętrze i bogate wyposażenie czynią z niego auto bliskie ideału rodzinnego minivana. Dla dużych rodzin szczególnie godna polecenia okazuje się wersja IV Hybrid Assist, która nie tylko jest dłuższa, ale też wyposażona w napęd hybrydowy, który zmniejsza koszty eksploatacji i pomaga chronić środowisko.