Wczytuję dane...

Najbezpieczniejsze samochody. Które francuskie modele są najbardziej bezpieczne?

Najbezpieczniejsze samochody. Które francuskie modele są najbardziej bezpieczne?

Chociaż na rynku pojawiło się wiele bardzo udanych modeli znad Sekwany, to wśród kierowców wciąż pokutują szkodliwe mity. Obiegowe opinie o awaryjności i niskim poziomie bezpieczeństwa francuskich aut w zdecydowanej większości są zupełnie nieuzasadnione. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę kilku samochodów francuskich producentów, które zapewniają swoim użytkownikom najlepszą ochronę. Dowiedz się, które francuskie modele są najbardziej bezpieczne.

Najbezpieczniejsze samochody francuskie: Peugeot Traveller

Ten van został zaprojektowany przede wszystkim po to, by zapewnić większym rodzinom jak najlepsze warunki do podróżowania. Poza przestronnym, wygodnym wnętrzem, konstruktorzy największą wagę przyłożyli właśnie do kwestii bezpieczeństwa. Nie powinno więc dziwić, że w zestawieniach najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie Traveller zajmuje czołowe miejsca. Potwierdza to badanie NCAP z 2015, w ramach którego przyznano modelowi 5 gwiazdek

Najbezpieczniejsze auta z Francji: Peugeot 3008

Kolejny w naszym zestawieniu reprezentant stajni PSA to Peugeot 3008. Model już w momencie premiery został uznany za jeden z najbezpieczniejszych rodzinnych SUV-ów, a w badaniu NCAP uzyskał 5 gwiazdek. Mimo pewnych niedociągnięć w obszarach takich jak elektroniczne systemy bezpieczeństwa i ochrona pieszych zdobył bardzo wysokie noty w kategorii ochrony pasażerów – zarówno dorosłych, jak i dzieci (kolejno 86 i 85 proc.).

Najbardziej bezpieczne samochody francuskie: Citroen C6

Pisząc o najbardziej bezpiecznych samochodach z francuskim rodowodem, nie mogliśmy nie wspomnieć o Citroenie C6. Model przeszedł crash-testy NCAP z 5-gwiazdkowym wynikiem. Kilkakrotnie triumfował też w czytelniczych plebiscytach na auto zapewniające pasażerom najlepszą ochronę. To wynik zastosowania takich rozwiązań jak system wizualizacji najważniejszych informacji nad przednią szybą, poduszki powietrzne na kolana, aktywne zagłówki, specjalna, wzmocniona konstrukcja oraz stabilizujący tor jazdy w razie poślizgu system ESP.

Najbezpieczniejsze samochody 10-letnie: Renault Laguna

Szukając bezpieczniejszych samochodów 10-letnich i starszych, koniecznie zwróćcie uwagę na Renault Laguna. Druga generacja tego modelu była pierwszym reprezentantem swojego segmentu, który zdobył 5 gwiazdek w testach NCAP. Ten wynik powtórzyła trzecia generacja – uzyskała 36 na 37 punktów. Za wyborem kilkunastoletniej Laguny przemawia zresztą nie tylko bezpieczeństwo, ale też tania i bezproblemowa eksploatacja oraz dobra dostępność części do samochodów francuskich

Najbezpieczniejsze samochody używane z Francji: Renault Clio

Piąta generacja tego modelu badanie NCAP przeszła z najwyższym możliwym wynikiem, otrzymując 5 gwiazdek i stając się najbezpieczniejszym miejskim autem dostępnym na rynku w 2020. Bardzo mocna konstrukcja platformy Alians CMF-B, najbezpieczniejsze mocowania fotelików Fix4sure, kamera z radarem do utrzymania pasa ruchu, i kilka systemów (w tym rozpoznawania znaków drogowych i ostrzegania o przekroczeniu prędkości) to tylko najważniejsze z zalet nowego Clio.