Wczytuję dane...

Jakie auto do 20 tys. warto kupić? Prezentujemy najlepsze samochody osobowe do 20000 zł

Jakie auto do 20 tys. warto kupić? Prezentujemy najlepsze samochody osobowe do 20000 zł

Odważne wzornictwo, często spotykane hydropneumatyczne zawieszenie, wysoki stopień komfortu i odporność na korozję - to z tym kojarzymy francuską motoryzację. A jeśli dodać do tego dobrą dostępność na rynku wtórnym, ceny przyjazne dla kieszeni przeciętnego kierowcy i tanie części, auta znad Sekwany okażą się idealnym wyborem, jeśli chodzi o budżetowe propozycje. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę 5 francuskich modeli do kupienia poniżej 20 tysięcy złotych. 

Renault Megane III

Megane trzeciej generacji to auto cenione przede wszystkim za swoją bezawaryjność. Jeśli chodzi o samochody osobowe do 20000 złotych, godna uwagi jest przede wszystkim wersja z jednostką 1.6, dostępna w dwóch wariantach – 101- i 110-konnym. W obu przypadkach do czynienia mamy z silnikiem o wysokiej kulturze pracy, rzadko się psującym oraz tanim w ewentualnych naprawach. Nawet w podstawowej wersji wyposażeniowej na pokładzie znajdziecie komplet poduszek powietrznych i klimatyzację, a na rynku łatwo jest znaleźć jeszcze lepiej wyposażone egzemplarze.

Renault Laguna 2.0

Ten wariant Laguny nie zawsze cieszy się dobrymi opiniami. To jednak wynik przede wszystkim złej sławy, którą zdobyła pierwsza, niedopracowana wersja. W „dwójce” większość problemów typowych dla poprzednika została wyeliminowana, co uczyniło z niej jednego z najmocniejszych graczy w kategorii „najlepsze auta do 20 tys. złotych”. Roczniki 2007-2009 z 2-litrowym, 140 konnym silnikiem nie sprawiają większych problemów przy eksploatacji, oferują przyzwoite jak na swój segment osiągi i naprawdę dobrze wyglądają. 

Citroën C5 II

Jeśli zastanawiacie się, jaki samochód do 20 tys. złotych będzie dla was najlepszy, sprawdźcie egzemplarze Citroena C5 drugiej generacji – zwłaszcza z pierwszych lat produkcji. Szczególnie polecamy wersje z silnikami 1.8, 2.0 i 3.0. Są oszczędne w eksploatacji, niezbyt drogie w naprawie oraz dobrze przystosowane do montażu instalacji LPG. Niewątpliwym atutem tego modelu jest też legendarne zawieszenie Hydractive 3. Wielowahaczowy system hydropneumatyczny zapewnia ogromny komfort jazdy i jest zasadniczo bezawaryjny.

Citroën C4 Picasso

Najpoważniejszy konkurent Scenica to bardzo dobra propozycja dla kierowców zastanawiających się, jakie auto do 20 tys. będzie dobrym wyborem jako pojazd rodzinny. Na rynku znajdziecie dwie wersje tego modelu – 5- oraz 7-osobową. Polecamy przede wszystkim egzemplarze z jednostkami benzynowymi – diesle w Picasso bywają bardzo awaryjne. Trochę problemów może też przysporzyć zawieszenie, ale naprawy zakup części do Citroena C4 wiążą się ze stosunkowo mało kosztownymi naprawami. 

Peugeot 3008

3008 ma równie wiele cech SUV-a, co familijnego minivana. Ponad 500-litrowy bagażnik oraz komfortowe warunki dla 5 pasażerów czynią z niego dobrą propozycję dla rodzin często podróżujących na większe dystanse. My rekomendujemy zakup któregoś z egzemplarzy z silnikiem wysokoprężnym. Największym uznaniem – nie bez powodu – cieszy się 1.6 HDI. Moc od 110 do 120 KM i moment 240–300 Nm to całkiem dobre osiągi, a przy tym jednostka wykazuje niską awaryjność i jest tania w eksploatacji.