Wczytuję dane...

Tanie, dobre auto. Polecamy 5 francuskich modeli

Tanie, dobre auto. Polecamy 5 francuskich modeli

Francuskie auta potrafią dorównywać niemieckim i japońskim, a przy tym są od nich znacznie tańsze. Oto lista 5 ciekawych i niedrogich samochodów z Francji. Jeśli szukasz taniego i dobrego auta, koniecznie sprawdź, jakie francuskie modele polecamy!

Dobre i tanie auto? Szukaj wśród Francuzów

Psują się częściej niż inne auta, bywają ekstrawaganckie i mają problemy z jakością wykonania. Te stereotypy na temat samochodów znad Sekwany wciąż pokutują w zbiorowej świadomości, chociaż liczne modele udowodniły już, że Francuzi pod względem niezawodności i konstrukcji śmiało mogą konkurować z Niemcami czy Japończykami. Co więcej, francuskie auta są dostępne w przystępnych cenach, a znalezienie części zamiennych jest naprawdę łatwe. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę 5 tanich, a dobrych samochodów rodem z Francji.

Citroen C5 - tani, dobry samochód

Citroen C5 II generacji to jedno z najpopularniejszych na rynku wtórnym aut. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo korzystnemu stosunkowi ceny do jakości. Egzemplarze w stosunkowo dobrym stanie, pochodzące z roczników 2008-2010 można kupić już za mniej niż 20 tysięcy złotych, a z budżetem o 10 tysięcy większym wybór będzie bardzo szeroki. W tej cenie otrzymujemy praktyczne auto do codziennej eksploatacji, dostępne w ciekawej gamie silnikowej oraz legendarne już hydropneumatyczne zawieszenie. 

Peugeot 407 - tanie dobre auto

Na tle swoich rówieśników Peugeot 407 wyróżniał się przede wszystkim wysokim stopniem technologicznego zaawansowania. Dziś niekoniecznie jest to zaleta, ale jeśli chodzi o używane auta w tym segmencie, Peugeot 407 zdecydowanie wygrywa stosunkiem klasy wyposażenia do ceny. Posiada ponadto wszystkie cechy kojarzone z francuską marką – pełne finezji wzornictwo, miękkie zawieszenie i odrobinę „pazura”. Całości dopełnia łatwe serwisowanie i łatwa dostępność części. 

Tani dobry samochód używany? Citroen C1 

Mały, zwrotny, tani w eksploatacji i dostępny w bardzo korzystnych cenach. Tak, w największym skrócie, można opisać Citroena C1. Francuski kompakt, chociaż dorobił się kilku pogardliwych określeń odnoszących się do jego rozmiarów, to od lat jest powszechnym widokiem na ulicach europejskich miast – i nie dzieje się tak bez powodu. Warto wspomnieć też niskich cenach części do Citroena oraz ich szerokiej dostępności. 

Renault Megane - jeszcze jedno tanie i dobre auto

Renault Megane to żywe zaprzeczenie tezy, że francuskie samochody są mniej trwałe niż te pochodzące z Niemiec bądź Francji. Pod tym względem dorównuje najlepszym konstrukcjom ze wspomnianych krajów, a jednocześnie jest od nich sporo tańszy. Dobrze utrzymane egzemplarze z kilkuletnim stażem można kupić za mniej niż 30 tysięcy złotych. 

Dobry tani samochód: Renault Twingo 

Renault Twingo to niepozorne i niewyróżniające się z tłumu auto, które jednak nadrabia niezawodnością i funkcjonalnością. Auto jest też godne uwagi ze względu na dobrą dostępność egzemplarzy w niezłym stanie, tanią eksploatację oraz bezproblemowe zakupy części zamiennych.