Wczytuję dane...

Jakie samochody używane sprzedają się najlepiej? Przegląd francuskich modeli

Jakie samochody używane sprzedają się najlepiej? Przegląd francuskich modeli

Wśród najlepiej sprzedających się na rynku wtórnym aut jest wiele modeli od francuskich producentów. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem? Jakie samochody używane sprzedają się najlepiej? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Popularność danego modelu może wynikać z wielu czynników. Najczęściej jednak jej źródłem okazuje się niezawodność, bezproblemowa eksploatacja oraz dostępność i niskie ceny części zamiennych. Właśnie to zadecydowało o zaufaniu, jakim polscy kierowcy od lat darzą francuskie auta. Które z nich są najczęściej wyszukiwane na rynku wtórnym i najszybciej znajdują nabywców? Oto lista 7 najlepiej sprzedających się francuskich samochodów używanych.

Jakie samochody używane sprzedają się najlepiej? 

Peugeot 206

Sprzedający Peugeota 206 nie muszą długo szukać nabywcy – ten zwykle znajduje się już po 30 dniach. Popularność tego modelu nie jest oczywiście przypadkowa. Jest wypadkową niezawodności, stosunkowo niskiej ceny (dobrze utrzymane auto można kupić za około 10 tysięcy złotych), atrakcyjnego projektu oraz odporności na korozję. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż oryginalne części Peugeota są w Polsce tanie i łatwo dostępne - na przykład w naszym e-sklepie.

Peugeot 307

O tym modelu można napisać to samo, co o poprzedniku. Jest tani, dobrze się prezentuje, a jego eksploatacja nie nastręcza większych problemów. W dużej mierze jest to wynikiem dobrego zaopatrzenia dystrybutorów oryginalnych części zamiennych oraz świetnej konstrukcji silników. Tak jak 207, również i ten model doskonale radzi sobie z rdzewieniem, a polskie drogi nie stanowią dla jego zawieszenia większego wyzwania.

Renault Clio

Clio przez wielu uważane jest za najlepiej zaprojektowanego reprezentanta segmentu aut kompaktowych. O gustach się nie dyskutuje, ale trudno odmówić designerom Renault wyczucia stylu i funkcjonalności. Ze swojego zadania dobrze wywiązali się również inżynierzy – zwłaszcza, jeśli chodzi o silnik 1.2 16V, chociaż diesel 1.5 nie ustępuje mu pod względem bezawaryjności. 

Renault Scenic

To dobra propozycja dla kierowców szukających budżetowego auta rodzinnego. Ze względu na rosnące zainteresowanie SUV-ami, maleje sprzedaż minivanów, co zmusiło sprzedających do obniżenia ceny. Za kupnem Scenica przemawiają jednak nie tylko oszczędności. Jeśli chodzi o bezawaryjność, szczególnie godna uwagi jest wersja z silnikiem benzynowym 1.6, która – poza dwiema usterkami – wyróżnia się wyjątkowo bezproblemową eksploatacją.

Renault Laguna 

Ostatnia odpowiedź na pytanie o to, Jakie samochody używane sprzedają się najlepiej, jest Renault Laguna. Pojedyncze wpadki znacznie wpłynęły na obniżenie ceny Laguny na rynku wtórnym. Te nieduże mankamenty nie są w stanie zepsuć dobrego wrażenia, jakie robi to auto. Świetnie wygląda, jest niezwykle wygodne i – poza nielicznymi wyjątkami – naprawdę trwałe. Większość usterek można usunąć naprawdę tanio i szybko, bo części do Renault - oryginalne i zamienne - są łatwo dostępne.