Wczytuję dane...

Jaki samochód elektryczny od francuskiego producenta wybrać? Przegląd modeli

Jaki samochód elektryczny od francuskiego producenta wybrać? Przegląd modeli

Pojazdy elektryczne to przyszłość motoryzacji – auta napędzane prądem nie zanieczyszczają powietrza, tak jak tradycyjne auta, a do tego są naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wśród koncernów motoryzacyjnych, które produkują pojazdy elektryczne, są również francuskie marki. Jaki samochód elektryczny wybrać?

Unia Europejska promuje elektromobilność, a poszczególne kraje członkowskie wprowadzają korzystne uregulowania prawne dla właścicieli pojazdów elektrycznych. Systemy dopłat, preferencje w korzystaniu z buspasów oraz inne udogodnienia mają przekonać obywateli, że przesiadka do „elektryka” jest dobrym pomysłem. Francuskie koncerny motoryzacyjne nie pozostają w tyle, oferując kierowcom innowacyjne rozwiązania techniczne i produkując samochody, które są przyjazne dla środowiska i pozwalają przejechać na jednym ładowaniu wiele kilometrów. Przyjrzyjmy się modelom, które obecnie są najbardziej popularne.

Jaki samochód elektryczny wybrać? Przegląd francuskich modeli

Renault Zoe

Auto francuskiego producenta przoduje w rankingu najlepiej sprzedających się aut elektrycznych we Francji w styczniu 2020 roku. Pojazd jest chętnie kupowany również w Polsce – znalazł się na 10. miejscu zestawienia najpopularniejszych e-samochodów w 2019 roku. Miejski samochód o kompaktowej bryle i dynamicznym designie został wyposażony w akumulator o mocy 52 kWh, dzięki czemu jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu do 395 km. Dynamiczną jazdę zapewnia silnik elektryczny o mocy 135 KM. Producent podkreśla, że w pojeździe zastosowano materiały tekstylne

pochodzące w 100% z recyklingu, co jest dodatkowym atutem dla osób, którym zależy na ochronie środowiska.

Peugeot e-208

Nowoczesne miejskie auto o sportowej sylwetce zostało zaprezentowane w Polsce w listopadzie zeszłego roku. Samochód został wyposażony w silnik o mocy 136 KM i akumulator wysokonapięciowy o pojemności 50 kWh, co pozwala pokonać do 340 km na jednym ładowaniu. Pojazd można naładować do 80% w ciągu 30 minut. Auta tego francuskiego producenta cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju, a części do Peugeota można znaleźć w przystępnych cenach.

Citroen C-Zero

Pojazd powstał we współpracy z marką Mitsubishi – zadebiutował na rynku w 2020 roku. Auto posiada silnik o mocy 49 kW, co daje moc na pokonanie około 130 km na jednym ładowaniu – idealnie sprawdzi się zatem w mieście. Auto gwarantuje bezpieczeństwo pasażerów – zostało wyposażone w 6 poduszek powietrznych. Według wielu ekspertów Citroen C-Zero jest najtańszym w eksploatacji samochodem elektrycznym, co może mieć duże znaczenie podczas wybierania pojazdu.

DS 3 Crossback E-Tense

Jaki samochód elektryczny spełni oczekiwania amatorów aut typu crossover? DS 3 Crossback E-Tense to pojazd dla wymagających. Auto zachwyca nowoczesną sylwetką, a do setki rozpędza się w ciągu 8,7 sekundy. Produkcja elektrycznego crossovera z segmentu premium rozpoczęła się w 2018 roku. Model posiada silnik o mocy 136 KM, a jego zasięg wynosi około 350 km na jednym ładowaniu. Pojazd umożliwia również szybkie ładowanie, dzięki czemu 80% baterii można uzyskać w ciągu 30 minut.